Dr Dominik K. Boligłowa


Specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej

Absolwent Wydziału medycyny i chirurgii „Gemelli” na Katolickim Uniwersytecie Naj¶więtszego Serca z poliklinik± w Rzymie. W 2009 roku obronił dysertację pt.: „Ginekomastia: aspekty kliniczne i chirurgiczne ze szczególnym uwzględnieniem pacjentów postbariatrycznych”.

Pracę zawodow± wrz ze specjalizacj± rozpocz±ł w 2010 roku w Szwajcarii w centrach chirurgicznych: Mendrisio, Herisau i Gstaad, a od 2013 roku kontynuował j± w Niemczech. Podczas specjalizacji wykonał samodzielnie 1788 udokumentowanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Tytuł specjalisty chirurgii plastycznej i estetycznej uzyskał w 2018 roku we Frankfurcie nad Menem.

Odbył i kontynuuje liczne staże u najlepszych specjalistów z całego ¶wiata (m.in. dr Maurizio Nava w Mediolanie, dr Carlos del Pino Roxo w Rio de Janeiro , prof. Joerg Gruenert w St. Gallen), a także na kursach specjalistycznych z zakresu mikrochirurgii, chirurgii estetycznej nosa i piersi, chirurgii ręki oraz chirurgii intymnej.

Do sierpnia 2018 roku pracował w „Klinice chirurgii plastycznej, estetycznej, chirurgii ręki z centrum leczenia ciężkich oparzeń” w Offenbach nad Menem pod kierunkiem prof. Henrika Menke.

W klinice AKmed wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej oraz rekonstrukcyjnej: m.in. plastykę brzucha, plastykę powiek, usuwanie znamion i nowotworów skóry oraz korekcję odstaj±cych uszu.

Do¶wiadczenia kliniczne i autorskie techniki chirurgiczne dr Boligłowy zostały udokumentowane w formie artykułów w siedmiu czasopismach naukowych oraz w 17 oficjalnych wyst±pieniach na międzynarodowych konferencjach branżowych.

Mówi biegle w języku polskim, angielskim, włoskim, niemieckim, a także rosyjskim i hiszpańskim. Z zamiłowania aktor i wokalista.