Przykładowe zabiegi dermatologii estetycznej:
BOTOX

Jest to prosta, niechirurgiczna metoda redukcji zmarszczek. Zabieg polega na kilku płytkich wstrzyknięciach toksyny botulinowej i powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za ich powstawanie. Efekt widoczny jest tylko w okolicach podania. Zabieg nie sprawia, że twarz wygląda jak maska. Można się swobodnie uśmiechać, marszczyć te okolice, które nie były poddane zabiegowi. Zabieg nie wymaga znieczulenia i nie zakłóca normalnej aktywności życiowej. Rezultaty są widoczne w ciągu kilku dni (3-10) po zabiegu i utrzymują się średnio przez 4-6 miesięcy.
Zabieg pozwala:
- wygładzić bruzdy między brwiami;
- zredukować "kurze stopki" okolicy oczu;
- wygładzić zmarszczki na czole;
LECZENIE NADMIERNEJ POTLIWOŚCI DŁONI, STÓP I OKOLICY PACH
Zabieg trwa około 30 minut, polega na wykonaniu 10-15 śródskórnych wstrzyknięć Botoxu (toksyny botulinowej), który blokuje działanie nerwów zaopatrujących gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Zabieg poprzedza wykonanie testu Minora, który umożliwia zidentyfikowanie miejsc o największym wydzielaniu potu. Efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej, co następuje średnio po 7-12 miesiącach.

BEZOPERACYJNE USUWANIE ZMARSZCZEK PRZY UŻYCIU KWASU HIALURONOWEGO (ROFILAN, REVIDERM, SURGIDERM, SURGILIPS, JUVEDERM, PERLANE )
Kwas hialuronowy to polisacharyd, występujący w skórze. Wiąże on i magazynuje wodę w tkankach. Jego ilość w skórze zmniejsza się naturalnie w miarę upływu czasu, co jest jedną z przyczyn powstawania zmarszczek. Dostępne na rynku preparaty kwasu hialuronowego są pochodzenia niezwierzęcego. Są one całkowicie bezpieczne i nie wymagają przeprowadzania prób alergicznych. Trwałość zabiegu jest indywidualna i zależy od wielu czynników, takich jak wiek, typ skóry, styl życia i aktywność mięśni twarzy. Średni czas to 8-12 miesięcy.
Zabiegi pozwalają na:
- wypełnianie bruzd międzybrwiowych (lwia bruzda);
- wypełnianie fałdów nosowo-wargowych;
- wypełnianie zmarszczek wokół ust;
- wypełnianie konturu ust;
- powiększenie wargi górnej, dolnej;
MEZOTERAPIA
(PREPARATY REWITALIZUJĄCE i STYMULUJĄCE: EMBRIOBLASTY, KWAS HIALURONOWY, PREPARATY ZAWIERAJĄCE AMINOKWASY, WITAMINY, SOLE MINERALNE)
To jedna z metod rewitalizacji, polegająca na wstrzykiwaniu mikroskopijnych ilości naturalnych wyciągów roślinnych,
leków oraz witamin do skóry.
Zabieg trwa kilka minut, a powtarzany jest skuteczną metodą poprawiającą wygląd i elastyczność skóry.
Jest to także jedna z możliwości wspomagających walkę z celulitem. Stosujemy tę metodę w leczeniu i profilaktyce starzenia się
skóry. Zabieg dostarcza skórze bezpośrednio potrzebnych substancji.
Mezoterapię wykonujemy w obrębie skóry twarzy (także w okolicy oczu), szyi, dekoltu, brzucha, kończyn.
W celu uzyskania efektu należy wykonać serię około 4 6 zabiegów.
Mezoterapia owłosionej skóry głowy
Zabieg polecany osobom z problemem wypadania włosów i łysienia. Polega na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatami pobudzającymi wzrost włosów i zapobiegającymi ich wypadaniu. Mezoterapia może być skuteczna w leczeniu łysienia androgenowego i plackowatego, a także we wszystkich przypadkach przewlekłego wypadania włosów. W leczeniu wykorzystujemy różne substancje odżywcze: witaminy, aminokwasy, sole mineralne, preparaty poprawiające mikrokrążenie skóry owłosionej głowy. W celu uzyskania efektu leczniczego należy wykonać serię około 4 8 zabiegów. Pierwsze efekty w postaci zahamowania wypadania włosów obserwujemy po około 1,5 2 miesiącach, a po około 3 miesiącach możemy zauważyć odrost.
PEELING DERMATOLOGICZNY
Odpowiednie roztwory rozluźniają połączenia między komórkami powierzchni naskórka (Roztwór Jessnera, TCA, AHA glikolowy, salicylowy, migdałowy)
Peeling polega na złuszczeniu powierzchownych komórek naskórka i skóry właściwej. Jest jednym ze sposobów efektywnej walki z:
- problemami skóry trądzikowej
- płytkimi bliznami, np. potrądzikowymi
- zaburzeniami pigmentacji
- procesami starzenia się skóry, zmianami wywoływanymi czynnikami środowiskowymi zanieczyszczenia, tytoń.
Zmiany degeneracyjne skóry rozwijają się z wiekiem, a ich rozwój jest nasilany przez działanie promieni słonecznych. W wyniku utraty wody oraz komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie m. in. kolagenu, skóra z wiekiem staje się cieńsza i bardziej wiotka. Zwiększa się również wytwarzanie pigmentów przez komórki, co prowadzi do powstawania różnego rodzaju przebarwień skóry. Dzięki zastosowaniu peelingu zmieniona warstwa skóry zostaje złuszczona, a na jej miejsce odbudowuje się nowa, bardziej uwodniona i elastyczna. Peelingi pobudzają również skórę do wytwarzania kolagenu. Aby osiągnąć pożądany rezultat należy wykonać serię 4-6 zabiegów.
Specjaliści z tej dziedziny:
![]() |